Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

TASUTA LIVE “Noorte vaimne tervis” 29.09.2022 kell 19.00

Millest tekivad probleemid ning kuidas noori rohkem märgata ja toetada?

Kas teadsid, et täna on iga teine noor endaga  pahuksis?

Hiljuti tehtud uuringud kinnitavad noorte vaimse tervise halvenemist. Pooled Eesti noortest on mõelnud depressiivseid mõtteid ja ligi veerand lausa suitsiidseid mõtteid.

  • Millest tekivad täna noortel probleemid? 
  • Millised on hetkel noorte suurimad murekohad?
  • Kuidas lapsevanemana märgata ohumärke noore käitumises?
  • Kuidas paremini noori toetada?

Otsesaates räägivad psühholoogid Rita Rätsepp ja Lemme Haldre lähemalt sügavamatest põhjustest, miks noored on täna keerulises seisundis.

Saade  on mõeldud nii noortele kui lastevanematele.

REGISTREERIN SAATESSE

Saatekülalised: 

RITA RÄTSEPP

Rita on omandanud psühholoogi hariduse Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal Akadeemias Nord. Töötanud koolipsühholoogina ja viinud üle 10. aasta läbi koolitusi enesearengu ja lastekasvatuse teemadel. Täna nõustab lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik. Rita on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ja töötanud Eesti Draamateatris ja Nukuteatris. 

LEMME HALDRE

Lemme on omandanud Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogi kutse. Täna töötab ta Tartu laste tugikeskuses ja kliinikus Elite psühhoterapeudina (pere- ja individuaalteraapia). Lisaks psühhoterapeudi tööle on ta lepinguline lektor Tartu Ülikoolis ja Tervise Arengu Instituudis. Lemme on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pediaatria erialal ja töötanud pediaatrina Tartu Ülikooli Lastekliinikus ja Tartu Sanatoorses Koolis. Lemme hobiks on maalimine ja tänavu suvel oli tal kuueteistkümnes isikunäitus.

LISANNA KADARIK

Lisanna jagab 19-aastase noorena oma kogemust ja lugu. Mis paar aastat tagasi tema vaimset seisundit mõjutas ning mis teda selles olukorras aitas. Millised olid tema suurimad taipamised ja õppetunnid. 
Täna omandab Lisanna haridust gümnaasiumi viimases klassis ja õpib džässviiulit ning naudib väga pärimusmuusika mängimist. Ta väljendab end tihti kunstiliselt – pildis, sõnas, helis. Lisaks veedab võimalikult palju aega looduslähedases keskkonnas.
Toimetab, uurib, märkab ja loob.