Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

Kodukino Kolga Seltsimajas

Kodukino Kolga Seltsimajas

2021 aastal sai toetust vahva noorte idee Kodukino Kolga Seltsimajas. Suured tänud Kerttu Saagpakk-ile projekti eestvedamisel. Ekraani jaoks noorte projektist raha ei jätkunud ning see soetati Kolga Seltsimaja poolt. Andres Heinver-i poolt tulid pimendavad rulood neljale aknale ja sügisel korraldatakse koostöös Kolga Arendusega filmiõhtu Ettevõtluslaagris osalenud noortele. Koostöös peitub jõud! Aitäh kõigile!

Allpool väike kokkuvõte Kerttu-lt. Fotod Annika Blum.

Seoses sellega, et õpin ise Tallinna 32. Keskkooli teatrisuunal ning koroona ajal pidime teatritundides salvestama oma progressi või loomingut tehnika abil, hakkasin mõtlema, et endises Kolga Rahva Majas, nüüdses Kolga Seltsimajas, võiks olla hubane koht, kus hea tehnikaga ja “professionaalset” kino näidata. Selleks on aga vaja kinotehnikat. Kuusalu vallas on loodud noortele hea võimalus oma mõtete ja ideede teostamiseks: selleks on noorte ettevõtlikuse ja omaalgatusliku huvitegevuse toetus, mida ka mina taotlesin. Selle projekti raames sai Soundshopist soetatud espresso värvi 5.1 kõlarite komplekt Heco Victa Prime 702 5.1 ning Frogestist valge BENQ TH671ST projektor ja Sony STR-DH790 7.2 AV-ressiiver, mis on kodukino kese. Peagi on plaanis hakata korraldama temaatilisi kinoõhtuid igas vanuses inimestele, et ikka kohalikku seltsielu arendada ning erinevaid filme tutvustada. Lisaks saab seda kasutada ka näiteks erinevatel koosolekutel esitluste näitamiseks ning koolitöödeks.

Eneselegi üllatuseks ei olnud projekti kirjutamine üldsegi nii raske. Minul võttis see aega vähem kui tunnikese. Arvan, et noortele on selle blanketiga elu väga lihtsaks tehtud. On vaja vaid teada, mida ning mille jaoks soovid. Koostöö noortekeskusega sujus hästi ning ka Seltsimajaga tekkis mõnus arutelu. Sealtpoolt tuli suur toetus ning entusiasm. Suhtlesime neti teel, kuidas miski võiks olla ning käisime ka koos koha peal vaatamas, kuhu tehnika paigutuks jne. Oldi õnnelikud, et ka noored panustavad sellesse majja oma aega. Minul on ka selle projekti õnnestumise üle ainult hea meel.