Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

Muusikafestival 2022

Muusikafestival 2022

16. juulil toimus Kolga lähistel Vanaposti talus Mustametsa külas Kuusalu Muusikafest 2022! Sündmust korraldas Kuusalu Noortevolikogu. Rahastus saadi projektikonkursi „Järgmine samm“ raames, mille eesmärk on toetada noorte omaalgatust ning ettevõtlikkust, et pakkuda võimalusi kogukondlike kitsaskohtade lahendamisel. Tegevuste elluviimist rahastatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti poolt.

Kokku tulid kõik noored ja noortemeelsed ning nagu algse plaani järgi paika oli pandud – erinevates žanrites live-muusika!

Esimesena astus lavale Four Sisters, kus laulab ja tekitab rütmi Anni Mai Katvel, laulab ja mängib ukulelet Anni Talts ning kitarrist on bändi juhendaja Rein T. Rebane. Nad on Kolga noored, kes saavad kokku, et omaenda lugusid teha, nautida ning ka teistele muusika-naudingut pakkuda.

Teisena esines muusikafesti päevajuht ja noortevolikogu liige Joosep Mürk ehk Jozz omaloominguga. Joosep viljeleb räppmuusikat ning tema lugusid saab kuulata Soundcloudis – https://soundcloud.com/user-914866827 . Wattpadist leiab ka tema luulekogu “Kortermajade vaheline kaja”. 

Jozzi järel astus lavale 2020. aastast samuti Rein T. Rebase juhendamisel Kuusalus tegutsev rokkbänd Sinine Päike koosseisus Karolin Adler (laulja), Rasmus Karro (trummar), Henri Romet Mänd (süntesaator), Rein Tõnis Rebane (kitarr) ja basskitarristi asendaja Taago Daniel. Sinine Päike mängib Eesti ja välismaa rokkmuusikat ning kirjutab ka oma laule.

Neljandana esines Karl Jaco Daniel, esinejanimega Jacocoa. Selle nime sai ta oma armastusest kakao vastu. Jaco kasvas üles ning veetis oma lapsepõlve Kuusalus, mis on paljudele ta lauludele inspiratsiooniks olnud. Jacocoaga koos astus üheks looks lavale ka sõber Brent Põhjala ning loo “Noored” ajal jagas Jacocoa lava Jozziga. Jaco loomingut saab samuti kuulata Soundcloudis – https://soundcloud.com/user-548483195 

Seejärel, kui lava peal valmistus oma esinemiseks Vennaskonna tiim, sai lava ees Madis Aderi abiga JJ-Street tantsukoolist selgeks vahva ühistantsu tempoka LeoSouli loo “Clap Your Hands” järgi. Järgnesid peaesinejad – esialgu Vennaskond ning õhtu lõpetas omakandimees Bad Art ehk Artur Toompuu. 

Kuusalu Noortevolikogu tänab sündmuse sponsoreid – Eesti Avatud Noortekeskuse Ühendus, Haridus- ja Teadusministeerium, Haridus- ja Noorteamet, Kuusalu vald, Nordic Consult OÜ ning Kuusalu Noortekeskus. Muidugi suur kummardus ja tänu – perekond Allik, Aist Trans OÜ (rekka), Kaitseliit (meditsiinipunkt), Veljo Tormise Kultuuriselts (telgid), õpilasfirma Hermosa (meened, tegevuse lõpetanud), Ülle Tamm (väsimatu osavõtja Sõnumitoojast), Karmen Tammepärg (Vennaskonna backstage), Ilona Alla (Vennaskonna backstage) ja Siret Aasmann (Vennaskonna backstage). 

Korraldustiimi kuulus 9-liikmeline noortevolikogu koos 8 vabatahtlikuga ning perekond Allik.