Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

Õpilasmalev 2019

Õpilasmalev 2019

2019 aasta Õpilasmalev oli innovatsioonimalev, mille peamine rõhuasetus oli ettevõtlikkusel ja finantskirjaoskuse ning meeskonnatöö oskuste omandamises. Meie partnerid, kellega koolitusi tegime olid Swedbank, kes tegi koolituse investeerimisest ja tutvustas pangahoonet ja seal töötavate inimeste tööd. Tehnopol-is räägiti meile start-upidest ja räägiti isikuomadustest, mis vajalikud ettevõtjaks hakkamisel. Meiga jagasid oma kogemusi 3 start-upi. Väljasõidul Tartusse külastasime Ettevõtlusküla, kus mängisime läbi ja saime kogemused ettevõtjaks olemisest. Lisaks õppisime ja tegime praktiliselt läbi vastuvõtu korraldamise ja külaliste toitlustamise värskes õhus.

Kuusalu Õpilasmalevasse said noored ennast registreerida Kuusalu Noortekeskuses. Tööandjateks olid Tuulmet Holding OÜ ja Kuusalu Vallavalitsus. Igale tööpäevale järgnesid ühistegevused. Noored said malevas eneseteostusvõimaluse läbi töökogemuse, mis kasvatas noortes töötahet, kohusetundlikkust ja distsipliini, mis omakorda kindlasti kergendab noorte tööturule sisenemist tulevikus. Läbi tööväliste tegevuste (Swedbank-as koolitus ja pangatööga tutvumine, Tehnopolis start-up-idega tutvumine ja Ettevõtluskülas ettevõtte töö läbi mängimine andsid noortele esmased finantskirjaoskused ja kindlasti oskavad noored nüüd paremini planeerida iseseisva elu alustamist. Õpilasmalevas arendati ka noortes meeskonna-, koostöö ja heade suhete hoidmise oskusi.

8.-19. juuli 2019

Tööandjad: Tuulmet Holding OÜ ja Kuusalu Vallavalitus.
Lõunasöök: kohvikus KesKus.

Esmaspäev, 8.juuli
Peale tööd tutvumismängud ja olemine “Meie malevarühm”

Teisipäev, 9.juuli
Swedbank külastus ja koolitus

Kolmapäev, 10.juuli
Virtuaalreaalsuse töötuba

Neljapäev, 11.juuli
Maleva lipu ja embleemi disainimine, rühma kuvandi kujundamine

Reede, 12.juuli
Ettevalmistused väljasõiduks

Laupäev, 13.juuli
Kell 8.00 kogunemine noortekeskuses, rongisõit Tartusse, lõunasöök ülikooli kohvikus, Tartu Ettevõtlusküla mäng “Ettevõtlik kodanik”, vaba aeg Tartus ja õhtusöök Anne Noortekeskuses, ööbimine Anne Noortekeskuses.

Pühapäev, 14.juuli
Hommikusöök ja tagasisõit Tallinnasse, Kuusalusse.

Esmaspäev, 15.juuli
Etiketi ja grillpeo koolitus – külaliste vastuvõtmine värskes õhus

Teisipäev, 16.juuli
Tehnopoli külastus – Teaduspark Tehnopol Startup Inkubaator

Kolmapäev, 17.juuli
Maleva fotod, ettevalmistused maleva turunduseks Kuusalu NK fotonurgas

Neljapäev, 18.juuli
Ühtsuse ja meeskonnatöö tegevused, Militaarseiklus Männikul

Reede, 19.juuli
Maleva lõpetamine, väljasõit saarele, etiketioskuse demonstratsioon