Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

SlackBatuut ja Ninja-Slackline Kolgas

SlackBatuut ja Ninja-Slackline Kolgas

Mai 2022 Noorte huvitegevuse omaalgatuse projekti taotluses sai rahastuse Kolga Kooli õpilase Hanna Liisa Talts kirjutatud projekt. Projekti idee tekkis soovist vahetundide ajal rohkem õues käia ja värske õhu käes sõpradega aega veeta. Väike kokkuvõte ka Hanna Liisa poolt.

Veedan enamuse oma vabast ajast Kolgas ja oma kooli ümbruses jalutades. Ühel jalutuskäigul tekkis mõte, et kooli juures võiks olla rohkem võimalusi väljas lustida ja oma sõpradega mõnusalt aega veeta. Oli kevadine aega ja olin märganud koolis üleskutset omaalgatusliku projekti kirjutamisest. Otsustasin seda head võimalust kasutada. Jagasin enda mõtet ka kooli huvijuhiga, kes kiitis mõtte kohe heaks.
Minu ideeks oli paigaldada kooli kõrvale slackline tasakaalu lindid. Tänu kunagistele slackline töötubadele meie koolis teadsin kellega ühendust võtta. Kontaktide loomisel oli abiks mulle meie kehalise kasvatuse õpetaja Signe, suhtlus raja ülespanijatega sujus väga hästi. Suve lõpus tulid rajameistrid kohale ja lintide paigaldus võttis neil aega vaid paar tundi. Lintide peal hullamine võis alata!
Septembris, kui kool jälle algas, tutvustasid rajameistrid koolilastele lahedate töötubadega lindi kasutamise võimalusi. Tänaseks on lindid aktiivselt kasutuses ja kõigi poolt omaks võetud.
Projekti kirjutamine tundus alguses hirmsam kui see tegelikult oli, kindlasti soovitan ka teistel oma mõtteid teoks teha.