Kuusalu tee 35, Kuusalu, 74601 Harjumaa

krista.allik@kuusalu.ee

+3720 515 4154

E-R 14:00-18:00

Subsoccer jalgpall Kolga Kooli

Subsoccer jalgpall Kolga Kooli

Aprillis 2023 esitas taotluse Kolga Kooli õpilane Hanna Talts, et muuta Kolga Kooli huviringid huvitavamaks ja pakkuda samas võimalust noortel olla aktiivsemad ka vahetunnis. Kolga Kooli soetati Subsoccer jalgpalli mängulaud. Lauda on kasutust leidnud juba mitmes robootikaringi tunnis ja loomulikult kasutavad noored seda aktiivselt ka vahetundides.

Hanna ise kirjutas noorte omaalgatus projektivoorus osalemisest järgnevalt;

“Ühel sügispäeval kooli staadionil jalutades mõtlesin, et väga paljudele meie kooli õpilastele meeldib mängida jalgpalli. Kahjuks talvel seda enam õues teha ei saa. Olles hiljuti käinud Ahhaa keskuses, kus mängisin vinge jalgpalli laua taga, tekkis mul idee. Koolis võiks ka olla tubane jalgpallilaud, mis annab lõbusa võimaluse jalgpalli mängida sisetingimustes.
Laud on kompaktne ja kergesti liigutatav, sellepärast on see kooli tingimustes hea kasutada. Vajadusel saab sellega mängida kooli erinevates kohtades. Pakkusin oma idee välja meie kooli huvijuhile ja kehalise kasvatuse õpetajale, kes vihjasid kohe noorte omaalgatus projektile. Kuna olin varem juba projekti taotlust kirjutanud ja sellega kokku puutunud, siis edasine oli juba lihtne. Minu taotlus sai positiivse otsuse.
Laua saabumisel palusin enda klassikaaslaste abi selle kokku panemisel. Meie koostöö sujus hästi ning saime laua kiirelt kokku. Nüüd on meil koolis juures üks tore vaba aja veetmise võimalus!”